FAQ

Vďaka čomu sú kamene v mlynčekoch také odolné?

Kamene v mlynčekoch KoMo sú vyrobené z korundu a keramiky. Ide o veľmi tvrdé, prakticky nezničiteľné suroviny. Kamene sú samoostriace, takže vydržia celé generácie bez opotrebovania.

Ako prebieha tvorba ceny?

Cena odráža kvalitu a odolnosť produktov KoMo. Zariadenia sa vyrábajú v chránených dielňach v Tirolsku s podporou zdravotne postihnutých ľudí. Zamestnancom poskytujeme spravodlivé mzdy a udržateľné pracovné miesta. Vďaka čomu môžu viesť rovnocenný život. 

Každý výrobok je podrobený dôkladnej manuálnej kontrole a zdokumentovaný zadaním elektronického sériového čísla. Na výrobu používame vysoko kvalitné, odolné a ekologické materiály. Spoliehame sa výlučne na regionálnych dodávateľov (aj keď sú o niečo drahší).

Používame udržateľné balenia z recyklovaného kartónu bez použitia plastu. Všetky priemyselné motory sa pýšia certifikátom TÜV SÜD v Mníchove. Drevo použité v produktoch je certifikované PEFC. Zaručujeme regionálne lesníctvo. Všetky spomínané faktory sa premietajú do tvorby ceny KoMo produktov.

Ako sa čistia mlecie kamene?
  • Otočte násypku na hrubé nastavenie mletia.
  • Vyprázdnite násypku zapnutím mlynčeka.
  • Nasypte asi dve hrste dlhozrnnej ryže a pomeľte.
  • Pri veľkom znečistení, postup opakujte.

Pri bežnom používaní nie je potrebné kamene čistiť.

Je pravda, že KoMo mlynček príde v papierovom balení bez plastu?

Áno, je to pravda. KoMo produkty balíme do udržateľných balení vyrobených z recyklovaného kartónu bez použitia plastu.

Ktoré suroviny môžem pomlieť v mlynčeku KoMo?

Výkonné KoMo mlynčeky si poradia s obilninami, koreninami, kávovými zrnami, dokonca aj kukuricou. Druh surovín záleží od modelu mlynčeka. Všetky potrebné informácie o produktoch nájdete na našej produktovej stránke.

Môže sa mlynček prehriať?

Nie, nemôže. Všetky KoMo mlynčeky sú vybavené ochranou proti prehriatiu. Pri bežnom mletí v domácnosti by nemalo dôjsť k prehriatiu. V prípade prehriatia odporúčame mlynček vypnúť, odpojiť od siete a nechať ho vychladnúť dvakrát dlhšie ako sa používal.

Prichádzajú vločky do kontaktu s plastom?

Vločkovače a kombinované zariadenia KoMo majú valčeky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele bez obsahu niklu. Vločky prichádzajú do kontaktu s plastom bez obsahu BPA v násypke Flocino. Tento plast je bezpečný pre potraviny.

Čo sa stane, ak pomeliem nesprávne, príliš vlhké alebo príliš olejnaté suroviny?

Vďaka špeciálnej priemyselnej technológii sa vo väčšine prípadov nič nerozbije. Mlecie kamene sa môžu mierne kontaminovať.

Dokedy bude možné dostať náhradné diely?

Môžete byť bez obáv. Zariadenia KoMo vyrábame viac ako 35 rokov a neplánujeme tak skoro skončiť 🙂 Vždy sa snažíme opraviť staršie zariadenia, aby robili radosť čo najdlhšie. Likvidácia zariadení znečisťuje životné prostredie a my máme prírodu radi.

Čo ak mám intoleranciu na lepok? Bol môj mlynček testovaný obilninami obsahujúcimi lepok?

Mlynčeky KoMo nie sú testované zrnami obsahujúcimi lepok.