KoMo

Hodnoty KoMo

balenie, výroba mlynčekov

Hodnoty KoMo

Chránené dielne

Produkty KoMo sa vyrábajú ručne v chránenej dielni v Tirolsku s podporou ľudí so zdravotným postihnutím. Všetci zamestnanci sa osobne poznajú a pracujú s veľkým nadšením.

EKO kvalita

Materiály musia byť udržateľné. Hlavnú úlohu hrá masívne bukové drevo z lokálnych lesov, keramika, korund a BIO ľanový olej. Produkty sú balené v papieri. Plast tu nemá miesto.

12 rokov záruka

Vložená láska do výroby sa odráža na kvalite produktov. 12-ročná záruka na mlynčeky svedčí o mimoriadnej odolnosti. Presvedčte sa sami.

ROK 1985

Zakladateľ Peter Koidl začína vyrábať prvé mlynčeky na obilie s licenciou. Značka KoMo bola odjakživa priekopníkom v rámci udržateľnosti. Svedčí o tom názov kampane „Každý má svoj vlastný javor”. Za každý predaný mlynček firma vysadila jeden javor.

ROK 1993

Založenie značky Penningberger Kornmühlen (PK), pod ktorou Peter Koidl po prvýkrát vyrába mlynčeky na múku s vlastným dizajnom. Vďaka inovačnej technológii sa mlynčeky rýchlo dostávajú do špecializovaných obchodov.

ROK 1995

Výrobky PK naberajú na obľúbenosti a doslova ovládajú celý trh. Peter Koidl nedokáže udržať krok s produkciou. Perfektným riešením je spolupráca s Geschützen Werkstätte Tirol. 85% zamestnancov v zariadení je zdravotne postihnutých. Toto pozadie zapadá do filozofie značky. KoMo dodnes vyrába s láskou, férovo a s podporou hendikepovaných v Tirolsku.

ROK 2002

1. februára 2002 je založená značka KoMo. Môže sa začať celosvetová distribúcia ručne vyrábaných mlynčekov. Neverili by sme, že raz budeme udržateľné produkty dovážať do 65 krajín celého sveta.

ROK 2013

Syn Petra Koidla, Marcel Koidl, vstupuje do firmy ako všestranný pracovník. Postupne prechádza rôznymi pozíciami – od začiatku výrobného reťazca cez výber tovaru po celkovú starostlivosť. Po zvládnutí všetkých úloh nachádza miesto v KoMo ako asistent manažéra.

ROK 2015

Vzhľadom na rastúci dopyt v posledných rokoch nastáva čas na rozšírenie priestoru vo výrobe. Budujeme nové haly a kupujeme nové stroje. Celkovo investujeme 7 miliónov eur. S hrdosťou môžeme tvrdiť, že produkty KoMo stále vyrábame s láskou.

Výhradný distribútor pre Slovensko

Kým sa KoMo mlynček dostane na kuchynský stôl, čaká ho dlhá cesta. Začína sa v lokálnych rakúskych lesoch. Drevo pochádza výlučne z udržateľného poľnohospodárstva. Následne putuje do tirolských chránených dielní. Láskavé ruky našich pracovníkov drevo premenia na perfektný mlynček.

Zohnať kvalitný mlynček na Slovensku je náročné. Preto sme spojili sily so značkou Bionákupy ako výhradným distribútorom produktov KoMo. Ručne vyrobené mlynčeky môžete mať doma raz-dva.